ZAŁOŻENIA NA STYCZEŃ GRUPA III

W KRAINIE BAŚNI

Rozmawiamy o ulubionych książkach dzieci, rozwijamy mowę, wzbogacamy słownictwo

Organizujemy dla dzieci konkurs wiedzy o książkach, uczymy współdziałania w grupach.

Wykonujemy zakładkę do książki rozwijając wyobraźnię twórczą i sprawność manualną.

Liczymy, dodajemy, odejmujemy, wykonujemy ćwiczenia na lateralizację. Bawimy się literkami, tworzymy proste wyrazy i zdania, przypominamy i utrwalamy podział na samogłoski i spółgłoski, czytamy proste wyrazy, zdania.

RODZICE RODZICÓW

Rozmawiamy o roli i znaczeniu dziadków w każdej rodzinie, wypowiadamy się na temat swojego udziału w pomaganiu babciom i dziadkom.

Malujemy portrety dziadków, robimy zaproszenia na uroczystość samodzielnie je wypisując. Wykonujemy prezenty dla dziadków.

Rozwijamy orientację przestrzenną, poznajemy literę C na podstawie piosenki „Cudaczek”

ZIMA I POMAGAMY PTAKOM

Wymieniamy cechy charakterystyczne zimy, dokonujemy jej obserwacji podczas spaceru, oglądamy, opisujemy i porównujemy drzewa zimą.

Opowiadamy i układamy historyjkę obrazkową o ptakach w zimie, jak możemy im pomóc. Dokarmiamy ptaki w przy przedszkolnych karmnikach.

Wykonujemy prace plastyczne: Nowoczesne bałwanki, ptak wyklejany gazetą.

W każdym tygodniu ćwiczymy, dbając o kondycję i sprawność fizyczną, poznajemy kolejne litery Metodą Dobrego Startu, wykonujemy ćwiczenia w kartach pracy ucząc się czytać, pisać i rozwiązywać zadania matematyczne.

Uczestniczymy w spotkaniu z kulturą, w kolorowym dniu – niebieskim.